درک و دریافت موسیقی

درک و دریافت موسیقی

راجر کیمی ین

700,000 ریال

چشمه
فارسی
حسین یاسینی
9789646194489

کتاب Music: An Appreciation به قلم پروفسور راجر کیمی ین توسط انتشارات مک گروهیل و در ایران با نام درک و دریافت موسیقی به تلاش و ترجمه استاد حسین یاسینی و به اهتمام نشر چشمه و به همراه یک لوح فشرده راهی بازار شده است. این کتاب به نوعی نگارش شده است که طیف وسیعی از خوانندگان عام و تخصصی را پوشش خواهد داد. یازده بخش کلی کتاب، بخش های متعددی همچون مفاهیم ساده و مبانی تا شناخت انواع موسیقی غربی و غیر غربی را به تصویر می کشد.

بخش اول کتاب که خود دارای یازده قسمت مجزا می باشد، در 104 صفحه مبانی موسیقی را شرح می دهد. بخش دوم کتاب درک و دریافت موسیقی، موسیقی قرون وسطایی از سال 450 میلادی و پیدایش آواز های گرگوریایی را هدف قرار می دهد و بسط مفاهیم این بخش تا قرن چهاردهم و هنر نو در فرانسه را نیز شامل می شود.

در بخش چهارم موسیقی دوره باروک معرفی می شود و بازه زمانی بین سال های 1600 تا 1750 مطرح بوده است. تغییر و تحول در موسیقی کلاسیک اروپا و ظهور آهنگسازان بزرگی چون کلودیو در این بخش پوشش داده شده است. در بخش پنجم کتاب، دوره کلاسیک و فاصله بین سال های 1750 تا 1820 مطرح بوده و 9 طرح شنیداری نیز برای این فصل پیش بینی گردیده است. بخش ششم، موسیقی دوره رمانتیک ( 1820 تا 1900 ) را مورد بررسی قرار داده و آثار هنرمندانی بزرگ چون شومان، لیست، مندلسون و رامس نیز تحلیل گردیده است. بخش هفتم موسیقی در سده بیستم را شناسانده است و از بخش هستم به بعد، موسیقی کلاسیک غربی و سایر مشتقات موسیقی مدرن مانند سبک جاز، مورد بررسی قرار گرفته است.

این کتاب در 983 صفحه و توسط نشر چشمه منتشر شده است.

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید